VI FESTIVAL NAUKI – DZIEŃ OTWARTY DLA UCZELNI

18 stycznia 2019

VI FESTIVAL NAUKI – DZIEŃ OTWARTY DLA UCZELNI

Dnia 11 stycznia 2019 roku mieliśmy okazję reprezentować naszą szkołę na DNIU OTWARTYM DLA UCZELNI – VI FESTIVAL NAUKI w Liceum Ogólnokształcącym Nr 1 im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie. Ogromny ukłon i serdeczne podziękowania dla Dyrekcji oraz organizatorów za uczestnictwo w wydarzeniu.

Uczestnikami festivalu było 8 wyższych uczelni: Studium Technik Dentystycznych w Płocku i Zgierzu, Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, Uniwersytet Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Sopocie, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Uniwersytet Gdańsko oraz Uniwersytet Warszawski.
Liceum Ogólnokształcące w Ostródzie było „podzielone” na dwa obszary:
pierwszy – na holu szkoły mogliśmy rozstawić swoje stoiska reklamowe i przekazać zainteresowanym uczniom informację promujące naszą uczelnię.
drugi – pracownicy naukowi i studenci w salach/pracowniach prowadzili zajęcia z młodzieżą w różnych formach: warsztatowych, wykładu czy pokazu. Nam zostały przydzielone 3 klasy o profilu biologiczno – chemicznym. Po każdym przepracowanym warsztacie pojawiał się ogromny zestaw pytań ze strony uczniów. Zainteresowanie było ogromne. Uczniowie mogli przez chwilę poczuć się już jak studenci.
Wybór kierunku studiów to bardo trudna decyzja i pierwszy krok w dorosłe życie. Od podjętej przez uczniów decyzji zależy w dużej mierze przyszłość na gruncie zawodowym. W jaki sposób wybrać kierunek studiów, który będzie interesujący i jednocześnie zapewni im zatrudnienie po opuszczeniu murów akademickich? Odpowiedź na te pytania nie jest prosta. Wartościowa informacja jest kluczem do sukcesu – ich sukcesu. Ten dzień umożliwił wszystkim poznanie oferty edukacyjnej wszystkich obecnych uczelni, przybliżenie różnych kierunków kształcenia oraz dalszych perspektyw rozwoju i pracy.


Posted in Aktualności